Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj

Podczas konferencji Sustainable Economy Summit przyznano Diamenty Sustainable Economy, wyróżnienia dla firm spełniających najwyższe standardy i podejmujących efektywne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w kluczowych sektorach gospodarki. W kategorii „Lider ekologii w energetyce” nagrodę przyznano Grupie Enea. Wyróżnienie odebrał Tomasz Szczegielniak, wiceprezes ds. korporacyjnych Enei.

Kapituła konkursowa doceniła inwestycje i modernizacje środowiskowe, wkład Grupy w rozwój odnawialnych źródeł energii, politykę racjonalnego zarządzania surowcami i działania na rzecz zachowania różnorodności biologicznej. W uzasadnieniu oceny działań Grupy Enea wskazano również na odpowiedzialną realizację celów zrównoważonego rozwoju w zakresie ochrony środowiska oraz działania społecznej odpowiedzialności biznesu. 

"Przyszłość energetyki to odnawialne, zeroemisyjne źródła energii. Jesteśmy na ostatnim etapie opracowywania strategii Grupy Enea, która odniesie się do wyzwań stojących przed nami. Bierzemy udział w procesach zmierzających do tego, by energetyka stała się zielona. Temu służy np. projekt NABE, mający na celu umożliwienie inwestowania w zieloną energetykę. Musimy pamiętać o aspekcie społecznym, pracownikach, którzy od lat związani są z naszą Grupą. Należy mieć to na względzie dokonując tych - mam nadzieję ewolucyjnych - zmian" – podkreślił Tomasz Szczegielniak, wiceprezes ds. korporacyjnych Enei, odbierając nagrodę. 

Organizatorem konferencji był Executive Club. 

 

Źródło-CIRE.PL


Wiadomość tą wyświetlono 723 razy.