Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 24 Luty 2024r.
Drukuj

Już po raz 26 Katolickie Stowarzyszenie Energetyków„ NAZARET” zorganizowało Mszę Świętą w intencji byłych i obecnych Pracowników Energetyki Gorzowskiej. Zgodnie z wieloletnią tradycją Energetycy pielgrzymują po Gorzowskich Parafiach i wspólnie modlą się . Tegoroczne modlitewne spotkanie odbyło się w Katedrze Gorzowskiej, która po pożarze i remoncie została otwarta w lutym 2021 r. (Pierwsza „Energetyczna” Masza odbyła się również w Katedrze). Niestety 4 stycznia 2021 r. zmarł Bp. Adam Dyczkowski, który do tej pory odprawiał Msze za Energetyków.

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński zgodził się kontynuować dzieło Bp. A. Dyczkowskiego i to właśnie On przewodniczył uroczystej Liturgii, oraz obiecał, że  będzie sprawował opiekę duchową nad wszystkimi energetykami.  

Msza Święta wpisała się w tegoroczne obchody Dnia Energetyka, ze względu na wciąż panującą pandemię bardzo skromne.  Czynnie uczestniczyli w niej byli i obecni Pracownicy Gorzowskiej Energetyki, delegacje SEP-u i Technikum Elektrycznego w Gorzowie Wlkp.  oraz przedstawiciele NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. i NSZZ Solidarność Elektrociepłownia Gorzów z pocztami sztandarowymi na czele.

Po  Mszy „starzy dobrzy znajomi” spotkali się pod Katedrą i wspominali czasy, kiedy wspólnie pracowaliśmy dla dobra Gorzowskiej Energetyki. Umawiano się również na przeszłoroczną Mszę Energetyczną, mamy nadzieję już bez pandemii.

Wcześniejsze Msze Święte.

Śmierć Bp.A. Dyczkowskiego

Delegacja energetyków u Bp.T.Lityńskiego

Otwarcie Katedry po pożarze i remoncie.

 


Wiadomość tą wyświetlono 1108 razy.