Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj
27.11.2009 Rokowania w sporze w Enea S.A.
Dodano: 27 Listopad 2009r. 20:20

 

Kolejna tura rokowań rozpoczęła się od oświadczenia  przedstawiciela Zarządu Enea S.A. ,że skoro  nie doszło do procesu  prywatyzacji to przedmiot sporu zbiorowego przestaje istnieć.

Strona związkowa nie zgodziła się z ta opinią argumentując to zapowiedziami Ministerstwa Skarbu Państwa o rozpoczęciu następnego procesu prywatyzacji Enea .Przedstawiciele strony społecznej po raz kolejny potwierdzili ,że  chcą zakończyć prowadzony spór warunkują  jednakże ten fakt zawarciem porozumienia zabezpieczającego interesy pracownicze w procesie prywatyzacji. Projekt stosownego porozumienia po omówieniu i uzasadnieniu wręczono stronie pracodawcy. Przedstawiciele Zarządu po zapoznaniu  się z wręczonym  dokumentem rozważą możliwość jego zawarcia.

Strona związkowa bardzo negatywnie oceniła poziom akcji informacyjnej na temat procesów prywatyzacyjnych prowadzoną na łamach Enea –Kuriera oceniając ją jednoznacznie jako dezinformującą załogę .

W podobnym tonie związkowcy ocenili przecieki do mediów i pojawiające się artykuły szkalujące stronę społeczną. Jednoznacznie oceniono ,że taka polityka szkodzi firmie Enea Przedstawiciele Zarządu poinformowali ,że nie maja nic wspólnego z przeciekami i prowadzoną negatywną kampania medialną.


Wiadomość tą wyświetlono 6231 razy.