Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 04 Październik 2023r.
Drukuj

 

W centrali Oddziału Dystrybucji Gorzów Wlkp spotkali się członkowie Komisji Podzakładowej z Gorzowa Wlkp. Tematyka jaką zajmowali się członkowie Komisji:

-Przyjęcie protokołu z 27.11.2009 .

-Sprawozdanie z działalności –Przewodniczący KP przedstawił szczegółowe  sprawozdanie z działalności od ostatniego zebrania Komisji.

-Przyjęcia  członków-w szeregi naszej organizacji przyjęto kolejne 2 osoby.

-Nieprawidłowości w korzystaniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych- negatywnie oceniono sposób kontroli tej działalności oraz psychozę jaką  przy tej okazji stworzyli pracodawcy.

-Praca w warunkach szczególnych-przedstawiono wyniki prac zespołów problemowych oraz wstępną listę osób (nie stanowisk) zakwalifikowanych  jako pracujących w warunkach szczególnych i szczególnym charakterze.

-Spory zbiorowe-omówiono aktualny stan negocjacji i rokowań w prowadzonych sporach zbiorowych w Enea S.A. i Enea Operatorze.

-Nagonka medialna na związki zawodowe –negatywnie oceniono nagonkę medialną jaka odbyła się w ostatnich dniach. Jednoznacznie oceniono ,że jest to próba odwrócenia uwagi od prawdziwych problemów występujących w naszym kraju.

-Pozew przeciw MSP- przedstawiono  wyrok i uzasadnienie oddalenia pozwu oraz apelację złożoną w Sadzie Apelacyjnym w Szczecinie.

-Premia dla pracowników Energotrans- na wniosek pracowników spółki Energotrans zostaną podjęte działania w celu wypłacenia dodatkowej premii na Święta Bożego Narodzenia.

- Wybory na kadencję 2010-2014 –przekazano ustalenia na temat terminarza wyborczego na nową kadencję.

-Zapomogi- członkom ,którzy znajdują się w bardzo złej sytuacji finansowej  udzielono zapomóg losowych.


Wiadomość tą wyświetlono 6140 razy.