Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj

Sytuacja epidemiczna w naszej Grupie pozostaje stabilna. W ostatnim tygodniu 58 Pracowników GK Enea (bez LW Bogdanka) otrzymało pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Do tej pory zachorowało 896 osób. W tym tygodniu pojawiło się 58 nowych ozdrowieńców, w sumie jest ich już 789.

Sytuacja w Enea Operatorze: Liczba Pracowników objętych kwarantanną GIS- 42. Aktualna liczba. Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2-54.  Liczba Pracowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 od początku epidemii- 332.

Niestety, mamy do przekazania również smutną wiadomość. Z powodu COVID-19 zmarł Pracownik spółki MEC Piła. Rodzinie oraz najbliższym współpracownikom składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Nie ustajemy w apelach o oddawanie osocza i zapraszamy chętnych Pracowników z Poznania i okolic do wzięcia udziału w najbliższej edycji „Energię mamy we krwi". Już we wtorek – 22 grudnia, w godzinach 8:00-13:00 przy ul. Strzeszyńskiej pojawi się krwiobus. Szczególnie zapraszamy ozdrowieńców, z pobranej od nich krwi będzie wydzielane osocze dla chorych. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą dowodu potwierdzającego zakażenie koronawirusem, np. wyniku testu (może być sms), wpisu w aplikacji pacjent/gabinet.gov.pl, dodatniego wyniku przeciwciał anty-SARS-COV-2. Zadbajcie również o uzyskanie zgody przełożonego na udział w akcji.

Przed nami czas Bożego Narodzenia, który dla wielu z nas będzie wyglądał inaczej niż dotychczas. Dla bezpieczeństwa, własnego i najbliższych, w każdych okolicznościach pamiętajmy o zachowywaniu dystansu społecznego, dezynfekujmy ręce i prawidłowo nośmy maseczki. Od naszego odpowiedzialnego zachowania w tym szczególnym okresie może zależeć zdrowie i życie innych.

Życzymy zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku oraz wytchnienia od codziennych obowiązków. Wiadomość tą wyświetlono 1918 razy.