Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 30 Listopad 2023r.
Drukuj
9.11.2020 Sytuacja epidemiczna w GK Enea.
Dodano: 9 Listopad 2020r. 08:51

W minionym tygodniu pozytywne wyniki testu na koronawirusa otrzymało 115 Pracowników naszej Grupy. Od początku epidemii w Grupie Enea zachorowało 329 osób. (bez LW Bogdanka)
W ciągu siedmiu ostatnich dni wyzdrowiało 77 Pracowników, w Naszej Grupie mamy obecnie 136 ozdrowieńców.
W Enea Operator sytuacja przedstawia sie następująco: -Liczba Pracowników objętych kwarantanną GIS- 87. Liczba osób ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2- 64. Liczba Pradcowników ze stwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 od początku epidemii:   119

W związku z rosnącą skalą zakażeń w całej Polsce, Sztab kryzysowo-koordynacyjny w Enei zalecił jak najszersze wykorzystanie możliwości świadczenia pracy zdalnej przez Pracowników naszej Grupy. Ze względu na zapewnienie ciągłości realizowanych procesów biznesowych, między innymi związanych z produkcją i dystrybucją energii elektrycznej, część pracowników Grupy będzie nadal świadczyć pracę w trybie stacjonarnym. Praca stacjonarna jest również możliwa w przypadkach, gdy Pracownik nie ma możliwości organizacyjnych świadczenia pracy w trybie „home office" albo, gdy z uwagi na charakter pracy i realizowane zadania, wymagana jest praca w biurze.

Od 3 listopada każdy, kto mieszka z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, ma obowiązek poddania się kwarantannie. W takiej sytuacji ma ona charakter automatyczny, sanepid nie musi wydawać w tej sprawie decyzji. Taka kwarantanna rozpoczyna się od momentu uzyskania przez współmieszkańca dodatniego wyniku testu i trwa siedem dni od momentu zwolnienia z izolacji zakażonego domownika.

Pamiętajmy, skuteczna walka z koronawirusem jest możliwa wyłącznie dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Utrzymywanie dystansu społecznego, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia. Stale monitorujmy swój stan zdrowia.

Dbajmy o siebie i najbliższych. Jeśli to możliwe, ograniczajmy wszelkie spotkania bezpośrednie do niezbędnego minimum. Wszystkim Pracownikom naszej Grupy życzymy dużo zdrowia.

Zbórka krwi dla M. Łukasiewicza z Enei Wytwarzanie.

Wcześniejsze raporty z GK Enea.


Wiadomość tą wyświetlono 1625 razy.