Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 30 Listopad 2023r.
Drukuj

8 września wszystkie udziały Enei Logistyka zostały aportem przekazane do Enei Operator przez dotychczasowego właściciela – Eneę. Tym samym nastąpiła zmiana struktury własności w naszej Grupie, a Enea Logistyka przekształciła się w spółkę zależną Enei Operator.

Proces zmian w Enei Logistyka zapoczątkowany został w 2019 roku projektem „Optymalizacja i poprawa funkcjonowania Enei Logistyka". Z trzech analizowanych wariantów do realizacji przyjęto rozwiązanie zakładające przekształcenie Enei Logistyka w spółkę zależną Enei Operator.

"Wariant przejścia naszej spółki do Enei Operator okazał się najefektywniejszym rozwiązaniem, choćby z tego powodu, że Enea Operator jest naszym najpoważniejszym partnerem biznesowym. Jako spółka podlegająca bezpośrednio Enei Operator możemy znacznie efektywniej poukładać nasze relacje biznesowe - zarówno w obszarze zakupów, jak i magazynowania oraz transportu. To powiązanie dwóch spółek o odrębnej specyfice i doświadczeniach, których działania nawzajem się uzupełniają i przenikają, może wzmocnić efektywność "podkreślił Sławomir Hinc, prezes Enei Logistyka.

Zgodnie z prawem, zmiana właścicielska dokona się w chwili ujawnienia jej w Krajowym Rejestrze Sądowym. Obecnie zarządy obu spółek kontynuują rozmowy dotyczące koncepcji współpracy w nowych relacjach właścicielskich.


22.01.2020 rozmowy o przyszłości Logistyki

Spotkania w Logistyce


Wiadomość tą wyświetlono 1823 razy.