Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 30 Listopad 2023r.
Drukuj
22.06.2020 Porozumienie płacowe w Enea Serwis
Dodano: 22 Czerwiec 2020r. 12:49

W Enea Serwis  po ponad miesięcznej przerwie kontynuowano negocjacje, których celem jest uzgodnienie zasad polityki płacowej   w Enea Serwis w 2020 r. Negocjacje odbyły się w formie mieszanej (stacjonarnie i wideokonferencja). Spotkanie rozpoczął prezes Ireneusz Rogowski, który po przywitaniu uczestników negocjacji przedstawił aktualną sytuację Spółki. Następnie kolejny raz przestawił dwa tematy:- zwiększenia limitu nadgodzin oraz  uzgodnienia Regulaminu Zarządzania Przez Cele (ZPC). Strona społeczna przypomniała wcześniejsze uzgodnienia w tych tematach. Najpierw porozumienie płacowe- później zgoda na zwiększenie limitu nadgodzin. ZPC -najpierw zapewnienie zgodności zapisów Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP) i proponowanego Regulaminu ZPC. Jeżeli pracodawca będzie respektował zapisy wynikające z ZUZP, nie trzeba wymyślać regulaminu.

Następnie przystąpiono do negocjacji płacowych. Strona pracodawcy złożyła propozycję podwyższenia płac zasadniczych od lipca 2020 r. Kolejne propozycje i przerwy doprowadziły po długich negocjacjach (prawie 4 godzinnych) do zawarcia porozumienia płacowego. Uzgodniono podwyżkę płac zasadniczych od czerwca i wypłatę jednorazowej premii w czerwcu 2020 r. (napóźniej 10 lipca 2020 r.) Rozmowy płacowe będą kontynuowane we wrześniu 2020 r.

Treść zawartego porozumienia do uzyskania w siedzibach NSZZ Solidarność. 

Podczas spotkania strona związkowa podniesła jeszcze temat kart magnetycznych na posiłki regeneracyjne.  W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nowa umowa została już zawarta. Nowe karty są aktualnie drukowane- zaległe doładowania znajdą się na nowych kartach.

Wcześniejsze rozmowy w ES


Wiadomość tą wyświetlono 2547 razy.