Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Niedziela, 10 Grudzień 2023r.
Drukuj
11.03.2020 Porozumnie płacowe w Enea S.A.
Dodano: 11 Marzec 2020r. 10:11

Poznaniu odbyła się kolejna (piąta tura) negocjacji, których celem było uzgodnienie zasad polityki płacowej w 2020 r. w Enea S.A. Na spotkanie stawił się cały zarząd Enea S.A. Stanowiło to dobry prognostyk i dawało nedzieję na zawarcie porozumienia płacowego.

Na wstępie prezes Mirosław Kowalik przedstawił otoczenie zewnętrzne w jakim aktualnie się znajdujemy ( koronawirus-spowolnienie gospodarcze) oraz zaapelował o podejmowanie roztropnych decyzji mając na uwadze odpowiedzialność za przyszłość Spółki. Następnie  przypomniał o propozycjach, które padły podczas ostatnich negocjacji.

Później przedstawiono nam nową propozycję zarządu. Kolejne postąpienia z obu stron oraz kilkukrotne przerwy doprowadziły do zbliżenia oczekiwań stron. Mając na uwadze skomplikowaną sytuację w całym  kraju związaną z koronawirusem i grożącą nam pandemią oraz problemy jakie  z tego powodu mogą wystąpić w kraju i na całym świecie strony były zdeterminowane by dzisiaj zakończyć negocjacje płacowe.  Po niespełna dwóch godzinach  negocjacji  udało się zawrzeć porozumienie płacowe, które zawiera podwyżkę płac zasadniczych od marca 2020 r. oraz jednorazową premię na Święta Wielkanocne. Strony uzgodniły kontynuację negocjacji płacowych w sierpniu bieżącego roku ( uzgodniono minimalną podwyżkę płacy zasadniczej od sierpnia)

Szczegóły zawartego porozumienia do uzyskania w siedzibach NSZZ Solidarność.

Zarząd poinformował, że koronawirus generuje wiele problemów, które pośrednio i bezpośrednio dotyczą GK Enea. Dlatego zostanie powołany specjalny zespół  w ramach Grupy Kapitałowej Enea do, którego zostanie zaproszona strona związkowa. Strona związkowa zadeklarowała wolę prac w tym zespole. Pewne pomysły ograniczające możliwość rozprzestrzeniania się wirusa złożyliśmy już 5 marca 2020 r.- zabudowa w Biurach Obsługi Klientach na stanowiskach bezpośredniej obsługi klienta szyb oddzielających Naszych Pracowników od Klientów. Niestety jak na razie nasza propozycja nie została przyjęta…
Minimalizacja ryzyka w BOK-ach.

Wcześniejsze spotkania w Enea S.A.

 


 


Wiadomość tą wyświetlono 5824 razy.