Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 30 Listopad 2023r.
Drukuj
18.11.2019 Zaduszki Energetyczne
Dodano: 19 Listopad 2019r. 15:15

Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz, każdego dnia przemijamy i zbliżamy się do kresu naszej ziemskiej pielgrzymki. O tych prawdach często zapominamy w codziennej gonitwie. Boleśnie przypominamy sobie o tym dopiero w przypadku śmierci bliskiej osoby. Wtedy przychodzi chwila zadumy nad tym co jest naprawdę ważne w życiu. Między innymi dlatego warto raz w roku przypomnieć sobie Koleżanki i Kolegów, którzy kiedyś z nami pracowali a zakończyli już ziemski żywot. Dlatego tak cenna jest tradycja Energetycznych Zaduszek. Podczas wspólnej modlitwy przypomnimy sobie  wszystkie zmarłe Osoby z, którymi dane nam było pracować.

W tym roku Duszpasterstwo Wspólnoty Zawodowej Energetyków „Nazaret”   już po raz dziesiąty było organizatorem Zaduszek Energetycznych.  W  Mszy świętej w intencji zmarłych Pracowników w kościele pw. Chrystusa  Króla w Gorzowie Wlkp. uczestniczyli przedstawiciele Dyrekcji Centrali i Rejonów z Oddziału Dystrybucji Gorzów, Dyrekcji Elektrociepłowni Gorzów Wlkp. Przedstawiciele Stowarzyszenia Elektryków Polski i Technikum Elektrycznego z Gorzowa Wlkp.  Pracownicy, Emeryci i Renciści oraz Poczty Sztandarowe i Przedstawiciele NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. , NSZZ Solidarność z  Elektrociepłowni Gorzów Wlkp. i Technikum Elektrycznego w Gorzowie Wlkp. Eucharystii  przewodniczył Duszpasterz Gorzowskich Energetyków ks. Jarosław Zagozda w koncelebrze z Proboszczem Parafii przy ulicy Woskowej  Jerzym Piaseckim. Ksiądz Piasecki przed Mszą serdecznie podziękował za kultywowanie tradycji zapoczątkowanej przez obecnego Biskupa Tadeusza Lityńskiego (10 lat temu Był Proboszczem tutejszej Parafii). Przekazał również, pozdrowienia od  Biskupa, który bardzo Chciał uczestniczyć w jubileuszowych Zaduszkach. Niestety inne obowiązki uniemożliwiły Mu to.

 

Po Liturgii w wypominkach z imienia i nazwiska wspomniano zmarłych Pracowników z w/w firm. Lista zmarłych co roku się zwiększa, i zmusza nas do refleksji i wniosków, że dzieli nas tylko czas…

Po uroczystościach w kościele, dzięki  Sponsorom i gościnności Dyrekcji „Elektryka” w budynku szkoły przy ul Grobla 68/A  przy  herbacie, kawie i cieście można było powspominać zmarłe osoby, oraz okres kiedy wspólnie z Nimi pracowaliśmy w naszych zakładach pracy.

 Organizatorom czyli Duszpasterstwu Wspólnoty Zawodowej Energetyków „Nazaret” oraz jej Przewodniczącemu Czesławowi Szablewskiemu dziękujemy za jak zwykle wzorową organizację.

Do zobaczenia za rok.

ZADUSZKI 2018


Wiadomość tą wyświetlono 1937 razy.