Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 04 Październik 2023r.
Drukuj
15.12.2018 Karczma Piwna LW Bogdanka.
Dodano: 16 Grudzień 2018r. 21:19

Koledzy z Solidarności Lubelskiego Węgla Bogdanka zaprosili przedstawicieli Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Enea na tradycyjną XXII Karczmę Piwną do Urszulina do Zajazdu DROB. Przyjęliśmy zaproszenie i dzięki temu zobaczyliśmy jak górnicy potrafią się wspólnie bawić. Poznaliśmy zwyczaje jakie towarzyszą Karczmie Piwnej, mogliśmy też skosztować złocistego trunku oraz specjałów przygotowanych przez organizatorów.

Karczmę bardzo profesjonalnie prowadzili Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek z Kabaretu Rak oraz Bogdan Kalus znany z serialu Ranczo. Zabawa była przednia, dziękujemy za zaproszenie.

Warto było pokonać ok 700 km by uczestniczyć w takiej imprezie. Warto też integrować się, przecież wszyscy pracujemy w Grupie Kapitałowej Enea.

Wcześniej 22.06.2017 będąc w Bogdance na spotkaniu Solidarności z GK Enea poznaliśmy jak ciężko pracuje się pod ziemią. Koledzy Górnicy zafundowali nam możliwość zjechania na dół i przekonania się na czym polega praca Górnika.

Po przebadaniu przez lekarza  i zaopatrzeniu się w odpowiedni sprzęt i ekwipunek  zjechaliśmy 960 metrów pod ziemię. Następnie pokonaliśmy 4 km. kolejką „Pendolino” i 1,5 km pieszo. Tak dotarliśmy do miejsca w, którym strug wydobywa „czarne złoto”. Wszystkim , którzy zazdroszczą górnikom zarobków i możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę po przepracowaniu 25 lat pod ziemią, polecamy taką wycieczkę.

Podsumowując poznaliśmy jak pracują i jak się bawią Górnicy z Bogdanki. Pracy im nie zazdrościmy, ale karczmy piwnej jak najbardziej.

Spotkania Solidarności GK Enea


Wiadomość tą wyświetlono 5061 razy.