Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj
11-12.12.2017 Obradowała KK NSZZ Solidarność
Dodano: 12 Grudzień 2017r. 19:06

Na ostatnim w tym roku posiedzeniu spotkali się Członkowie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność (KK).Obrady odbyły się w sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Zebranie KK rozpoczęło się od miłej uroczystości- uhonorowania tytułem „ Zasłużony dla NSZZ Solidarność” ks. Czesława Banaszkiewicza.

Gośćmi obrad byli: nowy Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek i przewodniczący Rady Ochrony Pracy poseł Janusz Śniadek. Główny Inspektor Pracy, zapowiedział ściślejszą współpracę ze związkami zawodowymi, w tym oczywiście z „Solidarnością”. Zapowiedział kontynuację działań swojego poprzednika, Romana Giedrojcia, w tym szczególnie nowelizację ustawy o PIP. W tej kwestii szef „Solidarności” Piotr Duda zapowiedział wsparcie Państwowej Inspekcji Pracy. Wśród wielu pytań do zaproszonych gości omówiono również tematy związane z ograniczeniem handlu w niedzielę oraz zmianami w rządzie.
KK ustanowiła rok 2018 rokiem „Solidarności dla Niepodległej.
Przez cały przyszły rok Związek pod tym hasłem będzie angażował się w obchody stulecia odzyskania niepodległości.

Członkowie Krajówki wysłuchali informacji z prac Prezydium, zespołów KK, Rady Ochrony Pracy, Rady Dialogu Społecznego, Sekretariatów Branżowych i Zarządów Regionów.

Rozmawiano o aktualnych problemach związku,  terminach spotkań KK w 2018 r., oraz sprawach wewnątrzzwiazkowych.

Od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców rozpoczął się drugi, uroczysty dzień obrad KK. Po tej uroczystości członkowie KK udali się do historycznej Sali BHP na spotkanie opłatkowe.

Ludzie Solidarności, szczególnie tu w Gdańsku, tę solidarnościową ideę społeczną, zdefiniowaną przez św. Jana Pawła II wprowadzili w życie. Ona wyprowadziła nas z niewoli do wolności. Dzisiaj zmagamy się, aby tę wolność dobrze zagospodarować– powiedział podczas spotkania opłatkowego bp Wiesław Szlachetka.

„To był dobry, choć trudny rok” – powiedział z kolei Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”. Prosił, aby nie zapominać o tych, którym jest gorzej, a także o tych, którzy w zeszłym roku łamali się z nami opłatkiem, a dzisiaj ich nie ma.
Szef Związku Piotr Duda przypomniał, że w zeszłym roku w grudniu cieszyliśmy się z przywrócenia wieku emerytalnego, a teraz cieszymy się z ograniczenia handlu w niedzielę-To wielki sukces Solidarności”.W tym kontekście podziękował wszystkim, którzy wspierali „Solidarność” w tej walce. Patrząc na ks. Biskupa podziękował też Kościołowi. Jak dodał „Solidarność” jest konsekwentna i jednoznaczna.  Dlatego jak głosi nasze hasło – „I tak… wygramy”.

Wcześniejsze zebrania KK

Wiecej zdjęć

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 4596 razy.