Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej pomaga wyszukać siatkarskie talenty wśród dzieci i młodzieży. 7.11.2016  na jej inaugurację wystąpili uczniowie IV klas. Enea Liga Mini Piłki Siatkowej to skierowany do dzieci i młodzieży projekt, którego zadaniem jest wyłowienie talentów. Sponsorowany przez Eneę projekt ma pomóc w rozwoju profesjonalnej siatkówki w Poznaniu. Ambasadorką Enea Liga Mini Piłki Siatkowej jest znana siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata.
Liga jest częścią projektu Enea Akademia Sportu, którego zadaniem jest promowanie aktywności fizycznej wśród młodzieży. Ligowe rozgrywki będą się składały z dziewięciu imprez z udziałem dzieci z klas IV-VI.

„W branży elektroenergetycznej wiemy jak ważna jest stabilność i systematyczność. W taki sam sposób podchodzimy do naszego zaangażowania w sport, dlatego wspólnie z Energetykiem postanowiliśmy stworzyć wyjątkową ligę. Mam nadzieję, że projekt ten zaowocuje rozwojem zawodowej siatkówki w Poznaniu i pomoże wyłowić siatkarskie talenty” - przekazał Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea.

Enea jest sponsorem całego cyklu zawodów. Firma, dodatkowo jako zachętę do treningów, przygotowała dla uczestników ligi specjalne stroje sportowe. Każdy z zawodników otrzyma sportową koszulkę i spodenki. Na zwycięzców czekają też trzydniowe campy z mistrzami polskiej siatkówki.

„Cieszę się, że dzieci i młodzież będą mogły rywalizować w profesjonalnie zorganizowanej lidze. Takie projekty jak ten pozwalają zaszczepić sportowy gen. W sporcie ważny jest talent, ale bez systematycznej pracy nie da się osiągnąć dobrych wyników” - powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Wielki finał ligi, czyli "Enea Mini Cup" zaplanowano na 25 maja 2017 r.

 


Sponsoring Enea


Wiadomość tą wyświetlono 1666 razy.