Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 22 Lipiec 2024r.
Drukuj
7.09.2016 Enea przystąpiła do TUW PZUW
Dodano: 9 Wrzesień 2016r. 07:52

Enea sfinalizowała rozmowy o przystąpieniu do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW i podpisała deklarację członkowską podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Przystąpienie Enei do TUW PZUW wpisuje się we współpracę strategicznych spółek skarbu państwa. Było to jednym z tematów specjalnego panelu dyskusyjnego zorganizowanego przez PZU, w którym wzięli udział szefowie największych spółek skarbu państwa, w tym: Tauronu, Enei, Węglokoksu, Banku Gospodarstwa Krajowego, Gaz-Systemu oraz PGE.
- Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych ma największy potencjał w ubezpieczaniu branży energetycznej. Wśród wielu korzyści, członkostwo w TUW zapewni Enei m.in. pełną transparentność w zakresie składki - mówi Michał Krupiński, prezes PZU.
Podpisanie przez Eneę deklaracji członkowskiej odbyło się w obecności Dawida Jackiewicza, ministra skarbu państwa. Do TUW należą już m. in. Polska Grupa Górnicza i Polska Grupa Energetyczna. - Przystąpienie do towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych jest dowodem na konsekwentne wdrażanie projektów optymalizacyjnych. Mamy już pozytywne doświadczenia w zawieraniu ubezpieczeń w TUW PZUW i wiemy, że współpraca ze sprawdzonym i doświadczonym partnerem zapewni solidne podstawy do uzyskania realnych oszczędności i stworzenia elastycznego, dopasowanego do naszych potrzeb programu ubezpieczeniowego - mówi Mikołaj Franzkowiak, wiceprezes Enei ds. finansowych.
W ramach TUW PZU został stworzony związek wzajemności członkowskiej dedykowany dla Enei. Firma skorzysta z możliwości zawarcia umowy z towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, którego stała się członkiem, co pozwoli uzyskać nie tylko korzystne warunki, ale również skrócić proces zawierania ubezpieczenia.
TUW PZUW ubezpiecza wyłącznie swoich członków na zasadzie wzajemności. Członkowie TUW są jednocześnie jego właścicielami. Zakład ubezpieczeń podlega nadzorowi KNF, a gwarantem kapitału jest PZU.

 


Wiadomość tą wyświetlono 2033 razy.