Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj
5.09.2016 Nowy członek RN Enea.
Dodano: 7 Wrzesień 2016r. 07:55

Na podstawie posiadanych uprawnień Ministra Energii wynikających ze statutu spółki powołał 5 września nowego członka rady nadzorczej Enei.  Z dniem 5 września br. do składu rady nadzorczej Enei powołany został Paweł Skopiński.

Paweł Skopiński jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Prawa i Administracji, który ukończył w 2003 roku. W okresie od czerwca 2004 r .- kwietnia 2016 r. pracował w departamencie prawnym Ministerstwa Skarbu Państwa na stanowiskach referenta prawnego, specjalisty i głównego specjalisty, a od stycznia 2010 r. radcy prawnego.

Od maja 2016 r do chwili obecnej jest radcą prawnym w Ministerstwo Energii. Do zakres jego obowiązków należy między innymi świadczenie pomocy prawnej na rzecz Ministra Energii, w szczególności w zakresie sporządzanie opinii prawnych, projektów umów i uchwał oraz udzielanie konsultacji prawnych w sprawach związanych z funkcjonowaniem spółek Skarbu Państwa nadzorowanych przez Ministra Energii oraz przewodniczenie Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniom spółek publicznych.

Po ostatniej zmianie RN Enei pracuje w składzie: Małgorzata Niezgoda (przewodnicząca), Piotr Kossak (wiceprzewodniczący), Rafał Szymański (sekretarz), Rafał Bargiel, Sławomir Brzeziński, Wojciech Klimowicz, Tadeusz Mikłosz, Piotr Mirkowski, Paweł Skopiński, Roman Stryjski.

 

Źródło: Cire.pl

 


Wiadomość tą wyświetlono 1979 razy.