Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj
18.03.2016 Enea zaktualizuje strategię
Dodano: 18 Marzec 2016r. 08:50

Enea aktualizuje strategię - mówi w rozmowie z "Parkietem" prezes Enei Mirosław Kowalik. Jak wyjaśnia, celem jest zbudowanie stabilnych struktur dla grupy surowcowo-energetycznej.

Rozmówca gazety giełdy tłumaczy, że zaktualizowana we wrześniu strategia jest dokumentem przejściowym, a obecne prace mają doprowadzić do właściwego wkomponowania obszaru wydobycia, który znalazł się w strukturach grupy po przejęciu Bogdanki, w model biznesowy oraz ład korporacyjny grupy.

Z zapowiedzi prezesa Kowalika wynika również, że Bogdanka ma nadal być spółką notowaną na GPW. Jednocześnie w jego ocenie w kontrolowanej przez Eneę górniczej spółce jest potencjał do dalszej redukcji kosztów. Prezes ujawnia także, że Bogdanka póki co nie będzie zwiększała produkcji, a będzie się koncentrować na działaniach zmierzających do ulokowania węgla na rynku krajowym.

Rozmówca "Parkietu" w tym kontekście mówi również o możliwości powrotu do rozmów z Energą w sprawie współpracy przy budowie nowego bloku węglowego w Ostrołęce. Jednak prezes Kowalik zastrzega, że obecnie grupa deklaruje gotowość do zapewnienia długoterminowych dostaw węgla z Bogdanki do nowego bloku, a o ewentualnym zaangażowaniu finansowym w ten projekt będzie można mówić dopiero wówczas, gdy będą znane warunki brzegowe jego realizacji.

"Parkiet" zapytał również o ewentualne zaangażowanie Enei w kolejną spółkę węglową - Katowicki Holding Węglowy. Prezes Kowalik ujawnił, że grupa analizuje możliwości rozwoju obszaru wydobycia i KHW jest jedną z rozpatrywanych opcji. Jednocześnie zastrzegł, że projekt jest na etapie wstępnych ocen i żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

Źródło-Parkiet


LW Bogdanka

Enea przejmie KHW?


Wiadomość tą wyświetlono 2930 razy.