Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 04 Październik 2023r.
Drukuj
30.12.2015 Mirosław Kowalik prezasem Enea S.A.
Dodano: 31 Grudzień 2015r. 07:45

Rada nadzorcza Enei powołała ze skutkiem na dzień 7 stycznia 2016 roku Mirosława Kowalika na stanowisko prezesa spółki - poinformowała spółka w komunikacie.

Wiesław Piosik został powołany na stanowisko członka zarządu ds. korporacyjnych.

Mirosław Kowalik ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. rozwoju biznesu w SNC-Lavalin Polska. Wcześniej, przez wiele lat był dyrektorem sprzedaży i marketingu w Alstom Power w Polsce.

Rada zdecydowała także o odwołaniu Dalidy Gepfert pełniącej funkcję członka zarządu ds.
finansowych oraz Grzegorza Kinelskiego pełniącego funkcję członka zarządu ds. handlowych.

Obradująca w środę rada nadzorcza spółki delegowała z dniem 7 stycznia 2016 roku Sławomira Brzezińskiego pełniącego funkcję członka RN do czasowego wykonywania czynności członka zarządu ds. handlowych do czasu powołania nowego członka, jednakże nie dłużej niż na okres trzech miesięcy, liczony od 7 stycznia 2016 roku.Sławomir Brzeziński jest związany z Eneą od 2008 r. Jest Członkiem Rady Nadzorczej spółki, wybranym przez pracowników. Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Biura Organizacji i Bezpieczeństwa. Wcześniej był związany m.in. ze spółką Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Dodatkowo, rada nadzorcza Enei zdecydowała o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko członka Zarządu ds. finansowych oraz członka zarządu ds. handlowych bez wyłaniania kandydatów.

Źródło: CIRE.PL

Odwołanie K.Zamasza i P.Orlofa

 


Wiadomość tą wyświetlono 7836 razy.