Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj

 

Enea zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych-jej oferta wyniosła blisko 2 mld zł.
Do inwestora branżowego(Watenfal- Szwecka państwowa firma energetyczna ) trafiło  82.395.573 akcji, co stanowi 18,67 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki. Transza inwestorów instytucjonalnych krajowych wynosi 1,44 proc. akcji, a zagranicznych 2,63 proc. W transzy inwestorów detalicznych jest 0,78 proc. akcji.
Cena emisyjna Enei została ustalona na 20,14 zł dla inwestorów branżowych i 15,40 zł dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych.

Maksymalnie 1,9 proc. na akcjach Enei mogli zarobić wczoraj inwestorzy indywidualni i instytucjonalni, którzy kupili jej papiery w ofercie publicznej po 15,4 zł za sztukę. Taki wzrost prawa od akcji Enei zanotowano przed godz. 10, potem kurs ustabilizował się w okolicy ceny emisyjnej.

Zarząd Enea S.A. wystosował zaproszenie do przewodniczących organizacji związkowych i reprezentantów załogi w organach spółki do spotkania i świętowania debiutu giełdowego w Warszawie. Przedstawiciele NSZZ Solidarność Enea nie przyjęli zaproszenia  z powodu nie zabezpieczenia interesów pracowniczych w procesie prywatyzacji Enea .Z naszych informacji wynika, że podobnie postąpiły wszystkie organizacje związkowe z Enea.

Odpowiedź NSZZ"S"na zaproszenie do Warszawy-Kliknij tutaj


Wiadomość tą wyświetlono 8506 razy.