Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj
16.10.2015 Obradowała KM NSZZ Solidarność Enea.
Dodano: 16 Październik 2015r. 15:13

Komisja Podzakładowa z Gorzowa Wlkp. gościła członków Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność. We wspólnym posiedzeniu uczestniczyli również  Przedstawiciele Pracowników we władzach spółek GK Enea: Jakub Kamyk, Sławomir Brzeziński, Tadeusz Mikłosz, Tadeusz Dachowski.  Obrady rozpoczęły się od wspólnej modlitwy do św. Jana Pawła II oraz bł. Jerzego Popiełuszki w dniu 37 rocznicy wyboru na Papieża, oraz w przededniu 31 rocznicy zamordowania ks. Jerzego. Tematyka obrad KM:

1.Odczytano i przyjęto protokół z ostatniego zebrania Komisji Międzyzakładowej.

2.Członkowie Prezydium zdali relację z działalności od ostatniego zebrania.

3.Sytuacja w spółkach GK Enea. Problemy zgłoszone podczas zebrania: Enea Operator-etatyzacja robiona w wielkiej tajemnicy, Enea Logistyka-Regulamin premiowania-niezrozumiała zwłoka z przyjęciem uzgodnionego dokumenu, Enea S.A.i Centrum –oświadczenia zbierane przez pracodawców od rodziców dzieci w wieku do 4 lat stanowią nadinterpretację zapisów Kodeksu Pracy –apel do Pracowników o wstrzymanie się z podpisywaniem takich oświadczeń. Enea Serwis- relacja z prac zespołu zajmującego się  tabelą wynagrodzeń zasadniczych, zakresami obowiązków, dodatku za prowadzenie pojazdu służbowego.

4.Sprawy różne. Sprzedaż Sanatorium Energetyk w Inowrocławiu. Likwidacja Enturu-sprawa majątku socjalnego. Uwagi  do wspólnej działalności socjalnej -Prezydium zbierze uwagi i przekaże je na spotkaniu  28.10.2015 r. Działalność kas pożyczkowych- Statut PKZP-zaległe wynagrodzenia.

Etatyzacja pismo KM do Operatora

Odp. Operatora ws etatyzacji

Pismo KM ws oświadczeń od Pracowników

Wcześniejsze posiedzenia KM

 


Wiadomość tą wyświetlono 2334 razy.