Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 11 Grudzień 2023r.
Drukuj

W siedzibie związku w Gorzowie Wlkp. spotkali się członkowie Gorzowskiego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność (ZRG). Tematy poruszane podczas zebrania:

1.Obchody rocznicowe. Podsumowano uroczystości oraz imprezy, które związane były z obchodami jubileuszu XXXV lecia powstania związku w kraju i regionie.

2.Stanowisko ZRG ws imigrantów. Powołano zespół redakcyjny w celu opracowania stanowiska w przedmiotowej sprawie.

3.Relacja z posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ Solidarność (KK). Przew. J. Porwich przedstawił tematy jakimi zajmowała się KK podczas ostatniego posiedzenia w Warszawie 15.09.2015 r.

4.Ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej. Przedstawiono informację na ten temat, oraz poproszono o poszukanie w swoich środowiskach osób, którym można przyjść z pomocą wynikającą z tej ustawy.

5.Rada Dialogu Społecznego (RDS). Przekazano informację na temat  prac związanych z utworzeniem Wojewódzkiej RDS w Lubuskim.

6.Wybory parlamentarne. Omówiono strategię związku związaną ze zbliżającymi się wyborami.

7.Pikieta przed parlamentem 4.09.2015 . Złożono podziękowania dla osób reprezentujących nasz region na pikiecie w Warszawie (referendum ws wieku emerytalnego).

8.Atak za związek. Omówiono kłamstwa jakie wiązały się z atakiem na Przew. KK Piotra Dudę zawarte w artykule Newsweeka.  Poproszono o przekazanie tych informacji wszystkim członkom związku.

9.Szkolenia i konferencje. W październiku planowane jest kolejne szkolenie dla Społecznych Inspektorów Pracy ( można zgłaszać osoby chętne do wzięcia udziału w takim szkoleniu). 23.X.2015 odbędzie się konferencja „ Stres w miejscu pracy” –chętnych do udziału w konferencji można zgłaszać w ZRG.

10. Ustalono termin następnego posiedzenia ZRG-20.X.2015 r.

Poprzednie posiedzenia ZRG

13 kłamstw newsweeka.

 

 

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 2206 razy.