Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Poniedziałek, 04 Marzec 2024r.
Drukuj
11.06.2016 Podsumowanie roku w grupie Enea.
Dodano: 12 Czerwiec 2015r. 22:13

W Kozienicach  w komplecie stawili się  Prezesi i przedstawiciele Zarządów:  Enea S.A. ENEA Operator, Enea Wytwarzanie, Enea Centrum, ENEA Trading oraz przedstawiciele strony społecznej. Agenda spotkania przewidywała również obecność  Ministra Skarbu Włodzimierza Karpińskiego, ale minister właśnie podał się do dymisji. Głównym tematem wspólnego posiedzenia było podsumowanie roku w grupie Enea.

Spotkanie rozpoczęło się od sympatycznej uroczystości związanej z otrzymaniem przez doradcę Zarządu ENEA S.A. Bogdana Klepasa Krzyża Wolności i Solidarności. Laudację wygłosił Prezes Krzysztof Zamasz i następnie wręczył Bogdanowi Klepasowi również odznaczenie Zasłużony dla ENEA.

Prezes Krzysztof Zamasz przedstawił prezentację o sytuacji w  GK ENEA: - Struktura sprzedaży. -Modernizacja bloku  nr 7 w Kozienicach. -Budowa bloku nr 11 (zaawansowanie 51%)

Następnie  krótką prezentację o sytuacji finasowej GK  przedstawiła Pani  Prezes Dalida Gepfert. W stosunku do ubiegłego roku : Przychody  + 7,7 %m EBITDA     + 14,8%, Zysk netto  + 25%,

Następnie swoją prezentację o sytuacji w polskiej energetyce i tzw. dekarbonizacji przedstawił Minister Leopold Gabryś.

Dalej już tak sympatycznie nie było. Po pierwsze z prezentacji Pana Ministra wynikało, że przyjęte również przez Polskę zobowiązania dotyczące ograniczenia emisji spalin spowodują, że w 2030 roku w zasadzie będziemy musieli zamknąć tą elektrownię. Na pytanie po co więc budujemy tu nowy blok  nie było odpowiedzi.

Koledzy ze strony społecznej Kozienic poruszyli problem funduszu socjalnego i pracy w EC.

Strona społeczna z pozostałych spółek GK w zasadzie skupiła się w większości na tym co dzieje się w spółce Enea Centrum (CUW). Padały określenia o obozie pracy, o mdlejących pracownikach w pracy, o nie zachowywaniu 11 godzinnych przerw,  o braku przerw śniadaniowych, o braku uzgodnień dotyczących czasu pracy w EC. I tak można byłoby jeszcze długo wymieniać.

Prezes Zamasz zobowiązał Prezesa Gramatykę do rozpoczęcia  rozmów na wszystkie poruszone tematy.

Poprzednie spotkania w Enea S.A.                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 2626 razy.