Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 24 Luty 2024r.
Drukuj
21-22.04.2015 Obradowała KK NSZZ Solidarność
Dodano: 22 Kwiecień 2015r. 22:19

Po raz pierwszy w historii Związku posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” odbyło się w Kaliszu. Miejscem dwudniowych obrad była przepiękna Sala Recepcyjna kaliskiego ratusza.
Związkowców powitał szef Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa Jan Mosiński, mówiąc że dla Kalisza to bardzo ważne wydarzenie. Po nim głos zabrał prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.
- Cieszę się, że tutaj jesteście – powiedział. W swoim wystąpieniu przybliżył historię najstarszego polskiego miasta, wskazując na jego trudne, a nawet tragiczne losy. Życząc owocnych obrad prezydent podzielił się refleksją, że „Solidarność” to też postawa życiowa, która jest zaprzeczeniem egoizmu, dlatego działalność Związku jest dzisiaj tak ważna.
Tradycyjnie obrady rozpoczęły się od modlitwy, którą poprowadził tutejszy duszpasterz ludzi pracy ks. Bogdan Tyc.
Następnie przystąpiono do realizacji wcześniej przyjętego programu zebrania:

-Przyjęto protokół z posiedzenia KK 26-27 lutego 2015 r. –wysłuchano informacji z prac Prezydium KK i zespołów KK -Rozpatrzono wnioski o  dofinansowania planowanych akcji protestacyjnych oraz zwrotu kosztów akcji już przeprowadzonych- Podjęto uchwałę w/s dalszych działań dot. Związkowego Instytutu Analiz i Edukacji. -Rozpatrzono pisma  adresowane do KK. – Przyjęto stanowiska w/s: projektu ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”,  braku przedstawicieli strony społecznej w Radzie Narodowego Funduszu Zdrowia, oraz  kontrakt na śmigłowce dla polskiego wojska, które wyprodukuje francuskie konsorcjum.-Wysłuchano informacji z prac regionów i sekretariatów branżowych.- Dyskutowano również o zbliżających się wyborach Prezydenckich.

Poprzednie posiedzenia KKWiadomość tą wyświetlono 2240 razy.