Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Środa, 17 Lipiec 2024r.
Drukuj

W Baranowie  spotkały się strony dialogu społecznego w Enea S.A. Tematy poruszane podczas spotkania:

1.Przedstawienie osób obejmujących kierownicze stanowiska. Stronie społecznej zaprezentował się Marcin Węgrzyn mianowany na Dyrektora Controllingu w Enea S.A.

2.Sytuację finansową grupy Enea  po trzech kwartałach przedstawiła Prezes Dalida Gepfert. Wyniki są lepsze od oczekiwań rynku, grupa prezentuje się  jak jedna drużyna, zaczyna działać ład korporacyjny.

3.Identyfikacja z grupą Enea. Bardzo niski stopień identyfikacji z grupą ( 15 %) skłonił stronę pracodawców do zorganizowania warsztatów celem poprawy tej  niekorzystnej sytuacji. Dyr. Olga Fasiecka zdała relację z 60 warsztatów jakie odbyły się w 9 miastach grupy Enea. Przedstawiła również założenia do Kodeksu Etyki  grupy Enea- uczciwość, kompetencje, odpowiedzialność, bezpieczeństwo.

4.Taryfa pracownicza. Strony podpisały uzgodnienie umożliwiające korzystanie z taryfy pracowniczej na energię elektryczną wszystkim pracownikom grupy Enea. Uzgodnienie dotyczy osób które energię elektryczną z przyczyn niezależnych od nich kupują u innego dystrybutora.

Tematy poruszone przez stronę związkową:

5.Centrum Usług Wspólnych. Nieuzgodnienie zasad przenoszenia pracowników do Enea Centrum na pewno nie poprawi stopnia identyfikacji z grupą. Tworzenie Kodeksu Etyki jest fikcją medialną w świetle nierespektowania wcześniej zawartych porozumień. Strona pracodawcy przekazała ,że porozumienie uzgodnione przez pracodawców czeka na podpisy strony społecznej. Ewentualne uwagi do porozumienia można zgłaszać do 9 stycznia 2013 r.

6.Gwarancje zatrudnienia. Czy strona pracodawców jest gotowa zapisać gwarancje zatrudnienia do umów o pracę przenoszonym do Enea Centrum pracownikom . Nie, takie zapisy nie będą wnoszone do umów o pracę.

7.Porozumienie z Sierakowa. Dlaczego mimo deklaracji ,że do 4.12.2013 dostaniemy opinie prawną w sprawie porozumienia z Sierakowa do dziś nie otrzymaliśmy takiej opinii? Po świętach otrzymamy  opinię.

8.PDO. Czy prawdą jest ,że w 2014 r planowana jest kolejną edycja pakietu dobrowolnych odejść?  Tak, taka propozycja zostanie skierowana do pracowników grupy Enea. Oferta będzie skierowana do: -.Pracowników mających uprawnienia emerytalne. - Osób które, w ciągu najbliższych lat nabędą uprawnienia emerytalne.- Osób przechodzących do Enea Centrum.

Na zakończenie zebrania  przybył ks. P. Piec  (Duszpasterz Poznańskich Energetyków) .Strony złożyły sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Wcześniejsze spotkania stron.

CUW

 

Brak porozumienia ws przenoszenia pracowników do Enea Centrum


 


Wiadomość tą wyświetlono 10244 razy.