Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 30 Listopad 2023r.
Drukuj

 

6.12.2012 r. Posłanka PiS z Gorzowa Wlkp. Elżbieta Rafalska zaniepokojona planami likwidacji Energetyki Lubuskiej złożyła w tej sprawie  interpelacją poselską.  Pani Poseł w piśmie  do MSP zwróciła uwagę na ewidentne złamanie wcześniej zawartych porozumień i poprosiła z złożenie stosownych wyjaśnień w tej sprawie.

Treść interpelacji-kliknij tutaj

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź na interpelację  Podsekretarza Stanu w MSP Pawła Tamborskiego.

Z odpowiedzi dowiadujemy się ,że działania zarządu Operatora są zgodne z obowiązującym prawem w tym również z zapisami Trójstronnego Porozumienie Zbiorowego z 29.06.2007 r.

Od razu widać ,że Pan Podsekretarz nie czytając w/w porozumienia wydał  taką opinię, może uwierzył na słowo zarządowi Operatora?

Po raz kolejny przytoczę zapis porozumienia który łamie strategia zakładająca likwidację dwóch Oddziałów: §4 pkt 3.

„Strony ustalają, że Regulamin Organizacyjny ENEA Operator Sp. z o.o. w celach i założeniach nie będzie odbiegał od Regulaminu Organizacyjnego ENEA S.A. W szczególności ENEA S.A. oraz spółka ENEA Operator Sp. z o.o. zobowiązują się do realizacji takiej struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa ENEA Operator Sp. z o.o., w którym prowadzenie działalności gospodarczej, oparte będzie na terytorialnym podziale obszaru działania ENEA S.A. a w szczególności zachowane zostaną w obecnym kształcie Oddziały Dystrybucji”.

Podsumowując –czarne jest białe. 

Z odpowiedzi dowiedzieliśmy się również ,że z początkiem roku 2013 planowane jest rozpoczęcie procesu konsultacji projektu strategii Operatora , i jej zatwierdzenie planowane jest po zakończeniu procesu konsultacji.

Konsultacje jak to bywa w Operatorze tj. pozorowany dialog.

Pismo podkreśla też ,że  strategia zakłada wzrost jakości obsługi klienta oraz zapewnia   bezpieczne funkcjonowania sieci.

Kolejna ciekawostka –jak  likwidacja placówek energetycznych OD ,RD ,PE poprawi się jakość obsługi Klienta oraz ograniczy czas usuwania awarii?)

Podkreślono również ,ze  struktura organizacyjna Spółki w dalszym ciągu oparta będzie na  : Centrali, Oddziałach Dystrybucji i Rejonach  Dystrybucji , lecz z ograniczeniem ich liczby poprzez łączenie w większe jednostki.

Czyli nie będzie likwidacji tylko łączenie w większe jednostki."Przecież to to samo ale jak brzmi."

Porównując odpowiedź MSP i wcześniejsze wypowiedzi zarządu Operatora podejrzewamy ,że odpowiedźna interpelację  pisał ktoś ze strony pracodawcy w Enea Operator.

Liczymy ,że Pani Poseł  Rafalska i pozostali parlamentarzyści z Województwa Lubuskiego   nie zadowolą się tą odpowiedzią i podejmą dalsze skuteczne działania w celu obrony Lubuskiej Energetyki.

Pełna treść odpowiedzi MSP-kliknij tutaj

O przyszłości Lubuskiej Energetyki na WKDS Woj.Lubuskiego-kliknij tutaj

Wcześniejsze zapytanie E.Rafalskiej-kliknij tutaj

 


Wiadomość tą wyświetlono 3520 razy.