Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 16 Kwiecień 2024r.
Drukuj

Obecny Zarząd Enea S.A.  wytoczył powództwo przeciwko byłym władzom spółki za decyzje dotyczące inwestycji w budowę bloku węglowego w Elektrowni Ostrołęka. Eksperci od początku wskazywali, że projekt jest nieopłacalny. Ostatecznie budowa została przerwana, a zamiast bloku węglowego w tym miejscu powstaje blok gazowy.

Projekt budowy bloku węglowego w Ostrołęce został odmrożony za rządów PiS. Inwestycję realizowały spółki Enea i Energa. Uroczyste wbicie łopaty w ziemię nastąpiło w październiku 2018 r. Węglowej inwestycji nie udało się ukończyć z powodu problemów z pozyskaniem finansowania. Prace przerwano, a wzniesione pylony elektrowni zburzono. Najwyższa Izba Kontroli oceniła, że w sytuacji braku finansowania wydanie przez inwestorów generalnemu wykonawcy polecenia rozpoczęcia prac "było działaniem niegospodarnym, albowiem rozpoczęto budowę w warunkach wysokiego ryzyka jej niedokończenia"

Obecny zarząd Enei postanowił wytoczyć powództwa przeciwko ówczesnym członkom zarządu oraz rady nadzorczej spółki oraz przeciwko ubezpieczycielowi za decyzje dotyczące inwestycji w blok w Ostrołęce Spółka dochodzi roszczeń w łącznej wysokości ponad 656 mln zł

Źródło -businessinsider.pl

Wiecej w temacie bloku w Ostrołęce

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


Wiadomość tą wyświetlono 795 razy.