Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 07 Lipiec 2020r.
11.03.2013-Nowy zarząd Enei wybrany
Dodano: 12 Marzec 2013r. 07:44

Krzysztof Zamasz                                                  Paweł Orlof                                              Grzegorz Kinelski

Rada Nadzorcza Enei ogłosiła wyniki postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i członków zarządu spółki.
Do konkursu przystąpiło kilkudziesięciu kandydatów. 7 i 8 marca odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w wyniku których rada nadzorcza wybrała zarząd nowej kadencji w składzie:
- Krzysztof Zamasz – Prezes Zarządu
- Paweł Orlof – Członek Zarządu ds. Korporacyjnych
- Grzegorz Kinelski – Członek Zarządu ds. Handlowych

Krzysztof Zamasz, dotychczas pełniący stanowisko prezesa zarządu Enei posiada kilkunastoletnie doświadczenie menedżerskie w branży energetycznej, jest doktorem nauk ekonomicznych.

Paweł Orlof, wybrany na stanowisko członka zarządu ds. Korporacyjnych, również posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej, od 1999 roku związany z Grupą RWE – najpierw na stanowisku prezesa zarządu enviaM – Polska, a od 2004 roku reprezentanta enviaM AG w Polsce i jednocześnie prezesa zarządu Elektrociepłowni Będzin, należącej do Grupy RWE. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.

Członkiem zarządu odpowiedzialnym za pion handlu został Grzegorz Kinelski, od 1994 r. związany z branżą energetyczną. Swoją karierę zaczynał w Górnośląskim Zakładzie Elektroenergetycznym w Gliwicach, następnie w Vattenfall odpowiadał za obsługę klientów w Polsce, a przez ostatnie trzy lata rozwijał obsługę klienta w Grupie Tauron. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej i posiada dyplom MBA Dominican University.

Rada nadzorcza zakończyła także postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu spółki do spraw finansowych bez dokonania wyboru i zapowiedziała powtórzenie postępowania rekrutacyjnego na to stanowisko.

Zgodnie ze statutem spółki członkowie zarządu są powoływani na okres wspólnej trzyletniej kadencji. Rozpoczęcie nowej kadencji jest związane z odwołaniem dotychczasowego Zarządu Spółki, w skład którego wchodzili: Krzysztof Zamasz, Janusz Bil i Hubert Rozpędek. Decyzję o odwołaniu zarządu rada nadzorcza podjęła 11 marca br.

Źródło: CIRE.PL-kliknij tutaj.