Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Piątek, 10 Kwiecień 2020r.

Kolejna termin rokowań wyznaczony przez stronę związkową ponownie został zbojkotowany przez Zarząd Enea Operatora. Zgodnie z pismem z dnia 11 lipca 2011 o godz. 10.00 przedstawiciele strony społecznej stawili się w  siedzibie Enea Operatora w Poznaniu  by podjąć rokowania w związku ze zgłoszonym żądaniem z dnia 26 kwietnia 2011r. Nasze działania czyli poinformowanie 18 maja 2011   Państwowej Inspekcji  Pracy w Poznaniu oraz  zawiadomienie 28 czerwca 2011 Prokuratury w Poznaniu o podejrzeniu  popełnienia przestępstwa przez Zarząd Operatora nie przyniosły zmiany postępowania Pracodawcy . Teraz pozostaje nam wystąpić do Ministra Pracy i Polityki Społecznej o wyznaczenie mediatora czyli przejście do następnego etapu sporu zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Pismo do Zarządu z 11.07.2011-kliknij tutaj