Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 06 Sierpień 2020r.
Drukuj
6.07.2020 Robocze spotkanie w Operatorze
Dodano: 6 Lipiec 2020r. 22:48

W Poznaniu w siedzibie Spółki odbyło się spotkanie strona dialogu społecznego  w Enea Operatorze. Na spotkaniu zarząd reprezentował Michał Cebula - wiceprezes zarządu ds. Pracowniczych.

1. Strona pracodawcy przedstawiła propozycję dotyczącą wartości ekwiwalentu za posiłki regeneracyjne.Po krótkich negocjacjach ustalono wysokość posiłku profilaktycznego na poziomie 15 zł. (sezon 2020-21)

2.Dyr. Departamentu Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Środowiska -Piotr Siemież przedstawił propozycję pracodawcy dotyczącą składu Komisji BHP. Według tej propozycji w skład Komisji BHP mieli by wchodzić przedstawiciele związków zawodowych a nie jak dotychczas Społecznej Inspekcji Pracy.

3. Poinformowano nas również, że ustalone wcześniej propozycje zmian do Tabeli Odzieżowej nie są akceptowalne w dużej części przez pracodawcę. Pojawiła się propozycja, aby rozpocząć na nowo te negocjacje i do 10.07.2020 r. mamy zaproponować naszych przedstawicieli do zespołu. Nasza propozycja jest taka, aby byli to ci sami członkowie zespołu co dotychczas, ale i tak mamy potwierdzić ten skład.

Wcześniejsze spotkania w Operatorze.


 


Wiadomość tą wyświetlono 1409 razy.