Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Czwartek, 24 Wrzesień 2020r.
Drukuj

W Pałacu Biskupim w Gorzowie Wlkp. na okolicznościowym Świąteczno-Noworocznym zebraniu spotkali się członkowie Gorzowskiego i Zielonogórskiego Zarządu Regionu NSZZ Solidarność. 

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej, którą poprowadził biskup Tadeusz Lityński.  Po mszy  Waldemar Rusakiewicz i Bogusław Motowidełko Przewodniczący Zarządów Regionów wręczyli replikę obrazu Patrona NSZZ Solidarność błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. ( oryginał znajduje się w gorzowskiej Katedrze).

Po przywitaniu przybyłych na okolicznościowe spotkanie przez Przewodniczącego  Zarządu Regionu Gorzów  NSZZ Solidarność , biskup Tadeusz Lityński w ciepłych słowach podziękował za wspólną organizację „historycznego spotkania obu Zarządów”( odbyło się po raz pierwszy). Następnie odczytano fragment Ewangelii Św. Łukasza i przy wtórze kolęd łamiąc się opłatkiem wszyscy uczestnicy okolicznościowego spotkania złożyli sobie życzenia. Organizatorzy zadbali o poczęstunek złożony z potraw wigilijnych.

W spotkaniu uczestniczyli oprócz przedstawicieli Solidarności zielonogórskiej i gorzowskiej: Dyrektor Instytutu im. Wilhelma Pluty ks. Wojciech Miłek, kapelani Solidarności  ks. Andrzej Szkudlarek i ks. Paweł Łobaczewski, ppłk Arkadiusz Tomczyk – Dyrektor Zakładu Karnego w Gorzowie, Michał Kuciński – Dyrektor Poczty Polskiej w Gorzowie, Zbigniew Rudowicz i Leszek Korban – Zarząd ZM „Mestil” w Gorzowie ( wykonawcy repliki  Białego Krzyża Solidarności, który znajduje się przy gorzowskiej Katedrze. Oryginał  znajduje się w parafii przy ul Żeromskiego w Gorzowie Wlkp).

Wszyscy uczestnicy spotkania podkreślali, że jest to pierwsze, ale na pewno nie ostanie spotkanie dwóch Zarządów Regionów.

Wcześniejsze zebrania ZRG

 


Wiadomość tą wyświetlono 1256 razy.