Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Odział Gorzów Wlkp. - Niedziela, 16 Grudzień 2018r.
5.06.2018 Obradowała Krajowa Sekcja Energetyki
Dodano: 6 Czerwiec 2018r. 09:54

W Poznaniu na drugim w kadencji 2018-2022 zebraniu spotkali członkowie Rady Krajowej Sekcji Energetyków NSZZ Solidarność (KSE).

Zaproszonymi gośćmi na posiedzeniu KSE byli Prezesi Enea Operator w osobach:

Andrzeja Kojro i Tadeusza Dachowskiego.

Na spotkaniu zostały omówione następujące zagadnienia:

Przedstawione relację z poszczególnych grup energetycznych oraz zaplecza:

- zaawansowanie i realizacja regulacji płacowych na 2018r

- jak wygląda sprawa z umowami społecznym i gwarancjami zatrudnienia

- sytuacja po wyborach

Funkcjonowanie SIP oraz propozycję stworzenia przy KSE zespołu do koordynacji prac SIP w poszczególnych obszarach.

Podjęto uchwałę o desygnowaniu przedstawicieli KSE do Zespołu Trójstronnego  Dialogu Społecznego Branży Energetycznej.

1. Marek Boiński - ENEA
  2. Krzysztof Marzec - PGE
  3. Bogdan Kieleczawa – TAURON

Członkowie Rady KSE rekomendowali z pośród delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki kandydatów na członków KSGiE.

1. Marek Boiński – ENEA
  2. Barbara Stefaniak-Gnyp - TAURON
  3. Stanisław Andrzejewski – PGE
  4. Roman Rutkowski – ENERGA

Kongres odbędzie się w dn. 27-28.06.2018r w Wieliczce.

Poruszono problemy i niejasności związane z wprowadzeniem 25.05.2018r przepisów odnośnie ochrony danych osobowych RODO w zakresie funkcjonowania organizacji związkowych.

Ustalono, że przez okres obecnej kadencji Sztandar KSE będzie pod opieką  Grupy PGE Oddziałów Lublin i Skarżysko Kamienna

Wcześniejsze posiedzenia KSE