Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Odział Gorzów Wlkp. - Wtorek, 25 Wrzesień 2018r.

W siedzibie związku w Gorzowie Wlkp. spotkali się członkowie Zarządu Regionu Gorzów NSZZ Solidarność (ZRG). Tematyka spotkania:

1. Przyjęcie protokołu z ostatniego zebrania ZRG (9.01.2018 r.).

2.Relacja z posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ Solidarność (27-28.02.2018 r.)

3.Nowe Organizacje Związkowe. Witnica (Steiform), Jasieniec (Dom Pomocy Społecznej).

4.Informacja z zebrania Prezydium Międzyregionalnej Rady Związków Zawodowych „Viadrina” (26.02.2018 r.).

5.Transport publiczny w regionie. MPK Gorzów obsługiwać będzie trasy do Starych Dzieduszyc i Sosen.

6.Wybory na kadencję 2018-2022. Podsumowano akcję wyborczą-większość Organizacji nie dokonała jeszcze wyboru nowych władz. Oryginały protokołów z wyborów należy przesłać do ZRG.

7.Relacja z wręczenia Krzyży Wolności o Solidarności w Szczecinie, oraz odsłonięcia Tablicy „Rzezi Wołyńskiej” w Gorzowie Wlkp.

8.Informacja z obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

9.Pomnik Kapelana Solidarności Witolda Andrzejewskiego. Przedstawiono aktualny stan prac zwizanych z budową pomnika, oraz podziękowano Organizacjom Związkowym za wpłaty na ten cel.

10. Akcja letnia. Jak co roku ZRG będzie organizatorem wyjazdów integracyjnych oraz turnusów kolonijnych i wczasów rodzinnych. (szczegółowa oferta będzie dostępna na stronie internetowej ZRG).

11.Sprawy różne, wolne wnioski:-Poczty Sztandarowe (apel o większą aktywność), -Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości, -Zmiana na stanowisku Okręgowego Inspektora Pracy, - wyjazdowe posiedzenie ZRG w maju, -budżet ZRG ( temat na następne zebranie ZRG).

12. Ustalono termin następnego zebrania członków ZRG (10.04.2018 r.).

Wcześniejsze zebrania ZRG

Wczasy z Solidarnością