Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Odział Gorzów Wlkp. - Środa, 20 Czerwiec 2018r.
Drukuj
28-30.07.2017 Drawa 2017 Szlakiem JP II
Dodano: 31 Lipiec 2017r. 08:37

Jak co roku w lipcu  zwolennicy aktywnego wypoczynku spotkali się w Drawnie aby uczestniczyć w spływie kajakowym Solidarności szlakiem Jana Pawła II -Drawa 2017. Organizatorem już XI edycji spływu była Komisja Podzakładowa NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. Niestety,  chore zasady Wspólnej Działalność Socjalnej zabroniły w tym roku finansowania tego typu imprez z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, dlatego ciężar finansowy organizacji tej imprezy przejął na siebie NSZZ Solidarność-dziękujemy.

Pierwszego dnia (28.07.2017) po przyjeździe i zakwaterowaniu w namiotach uczestnicy spływu spotkali się przy ognisku by omówić sprawy organizacyjne ,oraz skosztować specjałów przywiezionych z domu oraz  przygotowanych przez organizatorów spływu. Była też gra w siatkówkę, oraz wspólna biesiada. Niektórzy skorzystali też z kąpieli w jeziorze. Noc była krótka, rano czekała na nas „próba sił”

29.07.2017 „Próba sił”. Po śniadaniu udaliśmy się pierwszy najtrudniejszy etap spływu tj. na  odcinek od Drawna do Bogdanki-18km  Drawą płynącą po terenie Drawieńskiego Parku Narodowego. Tegoroczna „próba sił” okazała się bardzo trudna, związane to było z bardzo wysokim stanem Drawy. Większość uczestników zaliczyła „wodowanie”. Trasa spływu prowadziła przez teren jednego z najdzikszych i najpiękniejszych zakątków Europy . Widoki jakie można było podziwiać rekompensowały trudy spływu. Krótki odpoczynek w Barnimu oraz pyszna grochówka  serwowana przez organizatorów  pozwolił nam nabrać sił na dalszą walkę z Drawą. Ok. godz.16.00 zwycięsko dotarliśmy  do Bogdanki. Autokarem udaliśmy się do  Posterunku Energetycznego Drawno gdzie czekał na nas obiad .

Po krótkiej sjeście poobiedniej spotkaliśmy się przy ognisku i na boisku do siatkówki. Na telebimie powspominaliśmy wcześniejsze spływy, oraz kibicowaliśmy polskim żużlowcom, którzy wywalczyli złoto podczas World Games 2017 we Wrocławiu. Były śpiewy, tańce oraz pasowanie na kajakarza  tych , którzy pierwszy raz uczestniczyli w naszym spływie.  Zabawa była przednia potrawy pyszne-wszystkim najbardziej smakował cieplutki wędzony pstrąg. Noc znowu okazała się bardzo krótka.

30.07.2017  Opalanie na Drawie. Po śniadanku przy pięknej słonecznej pogodzie wyruszyliśmy na drugi łatwiejszy odcinek spływy tj. Prostynia – Drawno -19 km. Kąpiele słoneczne i nie tylko, oraz dzika Drawa  pozwoliły w pełni ocenić piękno Drawieńskiego Parku Narodowego. Mieliśmy też okazję podziwiać ujście Starej Drawy, oraz miejsce gdzie obie odnogi łączą się ponownie w jedno koryto. Spływ zakończyliśmy przypływając obok Góry Zamkowej  na jezioro Dubie zwane również  Adamowo w Drawnie. Organizatorzy zamówili  piękną pogodę (temp. 30 °C) więc słoneczko zadbało o odpowiednią opaleniznę. Najbardziej zahartowani skorzystali z kąpieli w chłodnej wodzie Drawy. Wypoczęci ,szczęśliwi i naładowani pozytywną energią ok. godz. 14.30 udaliśmy  się na teren PE Drawno by odbudować stracone kalorie. O potrawy z grilla zadbali Ania Agnieszka i Wojtek-dziękujemy. Pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się do swoich miejsc zamieszkania. Uczestnikom spływu pozostały wspomnienia , opalenizna, zdjęcia oraz nadzieja ,że za rok znów się spotkamy na XII Spływie Solidarności.  ( liczymy na dofinansowanie z ZFŚS).                                                                    

Organizatorom tj. Komisji Wydziałowej NSZZ Solidarność Rejonu Dystrybucji Choszczno a szczególnie  Damianowi, Alkowi, Andrzejowi oraz wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację spływu wielkie słowa podziękowania za wzorową organizację.

X spływ

Więcej zdjęć

 

 

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 769 razy.