Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Odział Gorzów Wlkp. - Środa, 20 Czerwiec 2018r.
Drukuj
27.07.2017 Spotkanie w Enea Serwis
Dodano: 28 Lipiec 2017r. 08:21

26.07.2017 spotkali się Przewodniczący Komisji Wydziałowych NSZZ Solidarność Enea Serwis, aby przygotować i omówić sprawy, które będą przedstawione na spotkaniu z zarządem Spółki. Nazajutrz doszło do spotkania stron dialogu społecznego w Enea Serwis.  Było to pierwsze posiedzenie z nowo powołanym wiceprezesem  ds. Pracowniczych Piotrem Bogusławskim. Na spotkaniu podziękowania za dotychczasową pracę złożył wiceprezes  ds. Technicznych Andrzej Wicik który żegnał się z Enea Serwis przechodząc do spółki Enea Innovation. A.Wicik przedstawił swego następcę Piotra Stube.

Tematy które były poruszane nie mogły być procedowane w sposób wyczerpujący i nie mogło zostać podpisane żadne porozumienie zgodnie z zarządzeniem sądu, który polecił wstrzymać podpisywanie dokumentów dotyczących zbiorowego prawa pracy do czasu rozpatrzenia sprawy o reprezentatywność związków Synergia. Tematy zgłoszone na spotkaniu :

- Nagroda na Dzień Energetyka – czekamy na ustalenia korporacyjne.

- tabela płac – powstanie komisja  do opracowania propozycji regulacji i ujednolicenia tabeli płac.

- System Oceny Pracowniczej –strona związkowa wyraziła dezaprobatę dla działań zarządów GK Enea, i  zapowiedziała , że podejmie kroki w celu zatrzymania tych działań.

- nadgodziny – prawidłowe naliczanie nadgodzin dla pracowników pracujących poza miejscem zatrudnienia.

- dyżury i praca awaryjna.  Ujednolicenie działania podczas zgłoszenia awarii na dyżurach i jego odpowiednie wynagradzanie.

- dodatki za czynności łączeniowe jak i pracę w technologii PPN – jest to praca o podwyższonym ryzyku która według ZUZP winna być odpowiednio wynagradzana.

- dodatek za prowadzenie pojazdów ( dodatek za obsługę techniczną pojazdu). Sugerowanie niektórych związków, aby zostało to uregulowane poprzez „albo wszyscy, albo nikt” jest niedorzeczne.  Zarząd przeanalizuje w jaki sposób temat załatwić.

- środki czystości- komu co  przysługują i w jakiej ilości, a komu nie.

Podczas spotkania prezes Sławomir Bielecki poinformował, że spółka posiada 563 pracowników i jest otwarty na prowadzenie rozmów w sprawach rozwoju spółki. Jednakże konkretne decyzje mogą zapadać dopiero po rozwiązaniu pata związanego z działaniami  związku Synergia.

Wcześniejsze spotkania w ES

 

 

 


Wiadomość tą wyświetlono 961 razy.