Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Odział Gorzów Wlkp. - Środa, 20 Czerwiec 2018r.
Drukuj

W Przyłęsku  spotkali się członkowie Komisji Podzakładowej NSZZ Enea Gorzów Wlkp. (KP G).Tematy poruszane na podczas zebraniu:

1.Odczytano i przyjęto  protokół z ostatniego zebrania KPG ( 26.05.2017 Choszczno).

2.Przyjęcia nowych członków. Stosowną uchwałą w szeregi Naszej Organizacji przyjęto kolejne dwie osoby.

3.Sprawozdanie z działalności. Członkowie Prezydium zapoznali zebranych z najważniejszymi wydarzeniami jakie miały miejsce od 26 maja 2017 r.

4.Sprawy płacowe. Podsumowano akcję przeszeregowań w Grupie Enea.

5.Posiedzenie Komisji Krajowej. Relacja z zebrania jakie odbyło się w Rydzynie.

6.Porozumienie Zdroisk. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. (oddalenia powództwa przeciwko Enea), Komisja podjęła decyzję o złożeniu apelacji w Sądzie Okręgowym.

7. Pakiet socjalny. Omówiono działania jakie zostały podjęte w celu zawarcia nowego pakietu socjalnego na okoliczność dalszej konsolidacji GK Enea.

8.Sytuacja w Spółkach GK Enea. Przedstawiciele Enea Operator, Enea Centrum i Enea Serwis przedstawili najważniejsze problemy z jakimi borykają się pracownicy w tych Spółkach.

9. System Oceny Pracowniczej (SOP). Zebrani bardzo negatywnie ocenili pomysły wprowadzenia SOP w spółkach GK Enea.  Program nie był konsultowany ze stroną społeczną. Próba wprowadzenia na siłę tego projektu spotka się z reakcją NSZZ Solidarność. Dawno już nie mieliśmy w grupie sporów zbiorowych.

10.Sprawy różne: - udzielono jednej zapomogi losowej, -dyskutowano o kolejnej edycji turnieju piłkarskiego, -zapoznano się z relacją z zebrania PKZP Gorzów, -podjęto decyzję w sprawie zakupu cegiełek na odbudowę Gorzowskiej Katedry, -okulary korekcyjne dla osób pracujących z tabletami w terenie.

11. Pożegnanie E. Rupenthal. Przewodnicząca Komisji Wydziałowej z Dębna Emilia Rupenthal odchodzi na emeryturę. Członkowie Komisji podziękowali Emilce za współpracę i wkład w rozwój Naszej Organizacji. Były prezenty, życzenia oraz tradycyjne STO LAT. Tą drogą również życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Wcześniejsze zebrania KP G

Więcej o SOP

Pożar Katedry.

Porozumienie Zdroisk

Pakiet socjalny- nowa umowa społeczna


Wiadomość tą wyświetlono 677 razy.