Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Sobota, 26 Wrzesień 2020r.
Drukuj
23.10.2015 Inwestorem w KHW będzie Enea?
Dodano: 23 Październik 2015r. 20:31

Wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk ogłosił, że akcje Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) mają trafić do inwestora z branży energetycznej. Według "Rzeczpospolitej" tym inwestorem ma być poznańska Enea.
Rząd zdecydował w czwartek, że 100 proc. Akcji KHW zostanie wniesione do jednoosobowej spółki Skarbu Państwa. Jak tłumaczył Wojciech Kowalczyk, pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego i wiceminister skarbu, to najszybsza, najprostsza i najbardziej efektywna dla samego holdingu forma dokapitalizowania Katowickiego Holdingu Węglowego i krok w kierunku włączenia inwestora z branży energetycznej do górniczej spółki.
Ani wiceminister Kowalczyk, ani premier Kopacz, która w czwartek spotkała się w czwartek z dyrekcjami wszystkich kopalń wchodzących w skład KHW oraz przedstawicielami związków zawodowych, nie ujawnili, która z grup energetycznych ma zostać inwestorem w KHW. Jednak według "Rzeczpospolitej" decyzja w tej sprawie już zapadła i inwestorem tym ma być Enea.

Dziennik przypomina, że poznańska grupa, która właśnie z sukcesem zakończyła wezwanie na Bogdankę i zostanie większościowym właścicielem tej kopalni, już wcześniej rozpoczęła badanie KHW.

Według "Rz" jeden ze scenariuszy zakłada, że Enea zaangażuje się kapitałowo w powołaną wczorajszą decyzją rządu spółkę wnosząc do niej właśnie akcje Bogdanki. Enea ma mieć w tej spółce 51 proc. udziałów, a Skarb Państwa 49 proc..

Źródło CIRE.Pl

Bogdanka w Enei

Połączenie z Tauronem?

Po co ENEI KHW


Wiadomość tą wyświetlono 1456 razy.