Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Gorzów Wlkp. - Wtorek, 28 Styczeń 2020r.

W siedzibie związku w Gorzowie Wlkp. spotkali się członkowie Zarządu Regionu Gorzów  NSZZ Solidarność (ZR G). Tematyka spotkania:

1. Odczytano i przyjęto protokół z ostatniego posiedzenia ZR G- 12.05.2015 r.
  2. Wysłuchano informacji o kolejnej kadencji ławników(można jeszcze zgłaszać kandydatów na ławników).
  3. Pozytywnie rozpatrzono odwołanie od decyzji organizacji związkowej w ZUS Gorzów Wlkp.
  4. Przejęto stanowisko-protest, przeciwko odwołaniu Dyrektora Oddziału IPN w Szczecinie.
  5. Wysłuchano informacji o nowo tworzonych organizacjach związkowych.
  6. Zapoznano się z wnioskiem o nadanie Tytułu Honorowego Obywatela Gorzowa Wlkp.
  7. Sprawy organizacyjne związane z Okolicznościowym Zjazdem Delegatów -28.08.2015-Długie.
  8. Obchody XXXV-lecia związku- kalendarz imprez: 28.08.2015 Turniej piłki nożnej i siatkowej, 29.08.2015 Bieg Solidarności, 30.08.2015- Msza święta-Katedra Gorzowska, 30.08.2015- Akademia-Filharmonia.
  9. Podsumowano współpracę z Państwową Inspekcją Pracy.
  10. Wysłuchano relacji z wydarzeń jakie miały miejsce od ostatniego zebrania:-KK w Toruniu,- Szkolenia związkowe (SIP, uprawnienia emerytalne),-Współpraca przygraniczna- spotkanie związkowców w Sulęcinie,- Turniej piłki siatkowej w Sulęcinie.
  11. Informacja o sytuacji w zakładach pracy Regionu:- Szpital w Kostrzynie- po 7 latach udało się wyegzekwować zaległe wynagrodzenia, - PWiK- zmiany we władzach spółki, -sprawy płacowe- relacja z rozmów na temat ustalenia płacy minimalnej na 2016 r,  bardzo symboliczne podwyżki w kilku zakładach w tym w Enea.
  12. Ankiety informacyjne Komisji Zakładowych -prośba o pilne przesłanie do ZR G.
  13. Ustalono termin następnego posiedzenia ZR G- 18.08.2015 r.

Poprzednie posiedzenie ZR G