Serwis informacyjny NSZZ Solidarność ENEA Odział Gorzów Wlkp. - Środa, 23 Lipiec 2014r.
Wstęp

 

Zawsze aktualne wiadomości -kliknij tutaj

 

Witamy na stronie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego

Solidarność Enea Gorzów Wlkp.  

Na stronie tej znajdziecie wiele ciekawych informacji dotyczących największej Organizacji Związkowej działającej w Enea Operator Sp. z o.o. Oddział w Gorzowie Wlkp. ( obecnie liczymy ponad 500 członków).
Początki naszej organizacji datują się tak jak w całym kraju na rok 1980. Równolegle do zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej zmienialiśmy strukturę związku i jego nazwę.  I tak naszą przygodę z Solidarnością  zaczęliśmy  w roku 1980 od Komisji Zakładowej Zakładu Energetycznego Gorzów, w roku 1998 przekształciliśmy się w Komisję Międzyzakładową Zakładu Energetycznego Gorzów S.A. W 2003r. staliśmy się Komisją Międzyzakładową Grupy Energetycznej ENEA S.A. Odział w Gorzowie Wlkp. A od 2006 funkcjonujemy pod nazwą Komisja Podzakładowa NSZZ Solidarność ENEA Enea  Gorzów Wlkp. Należymy do tych niestety nielicznych organizacji które wydają swój biuletyn informacyjny - Pod Napięciem. Biuletyn ten stanowi wspaniałą dokumentację działalności związkowej. Oczywiście wszystkie numery naszego biuletynu są dostępne na naszej stronie. Bogate archiwum fotograficzne pozwoli Wam zobaczyć jak pracujemy, bawimy się i odpoczywamy. Poznacie tam też twarze działaczy, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego związku. Lektura tej strony pozwoli Wam przybliżyć  działalność związku zawodowego i być może zachęci do założenia organizacji związkowej w Waszej firmie lub włączenie się do działalności,  jeżeli związek już istnieje.

Krzysztof Gonerski                              
Przewodniczący Komisji Podzakładowej NSZZ Solidarność 
                                               ENEA  Oddział w Gorzowie Wlkp                   
                                                            Krzysztof Gonerski
                        
         

 

Komisja Podzakładowa NSZZ Solidarność Enea Gorzów Wlkp. wybrana na kadencję 2014-2018

 
Nasi Przewodniczący .Zdjęcie wykonano w dnia 9 sierpnia 2000 roku. podczas obchodów XX–lecia powstania NSZZ „Solidarność”. Od lewej : Tadeusz Langowski- przewodniczący Komitetu Założycielskiego (reaktywacja związku) od 19.04.1989 do 3.10.1989r. , Marian Pawlak- przewodniczący Komitetu Założycielskiego NSZZ”S” ZEG od 17.091980 do 16.12.1980r. , Czesław Szablewski –przew. KZ od 14.12.1994 do 24.06.1997r. ,† Zdzisław Karczmarz- przew. KZ od 16.12.1980 do 13.12.1981r. ,Krzysztof Gonerski- przew. MK od 21.04.1998r.i obecnie , Bogumiła Strzelecka- przew. KZ od 17.12.1991 do 14.12.1994r. , Bogdan Duszak - przew. KZ od 3.10.1989 do 17.12. 1991r., Mieczysław Ogrodnik-przew. KZ później MK od 24.06.1997 do 21.04.1998r.